Kondycja skóry, paznokci i włosów jest ważna nie tylko ze względu na urodę. Braki minerałów i różnorodne choroby wpływają na wygląd zewnętrzny. Dlatego dbając o paznokcie, skórę i włosy, działamy pozytywnie na cały organizm. Warto sięgać po lek na włosy i paznokcie, by dotrzeć do źródła problemu. Te same witaminy działają od wewnątrz i na zewnątrz. Poprawiają wydolność organizmu i jednocześnie upiększają. Witaminy na włosy wspomagają także inne funkcje życiowe. Przykładem jest biotyna (np. OeparolMed Biotyna 10 mg), czyli witamina B7 wytwarzana w jelitach. Jej niedobory osłabiają organizm, a pojawiają się u osób z zaburzeniami jelit, trzustki, z cukrzycą. Również inne kompleksy witamin na skórę, paznokcie i włosy oddziałują pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. W aptece internetowej warto zaopatrzyć się w lek na włosy oraz w witaminowe kompleksy poprawiające wygląd paznokci i skóry. Jeśli stosujemy już tabletki na włosy lek o potrójnym działaniu będzie także świetnym rozwiązaniem.
Inne ważne preparaty to lek na wypadające włosy oraz lek na skórę głowy. Przykładowo Biotifem odbudowuje skórę głowy, wzmacnia cebulki włosów i przyczynia się do lepszej formy paznokci oraz skóry. Biotylek działa potrójnie na trzy newralgiczne obszary: włosy, skórę i paznokcie.
Biotyna może występować w postaci:
- tabletek do połykania,
- rozpuszczalnego proszku w saszetkach,
- pastylek do ssania,
- jako jeden z wielu składników w szamponach do włosów.
Biotyna świetnie sprawdza się we wszelkich problemach skórnych, zarówno w przypadku swędzącej skóry po opalaniu, jak i przy osłabionych końcówkach włosów i cebulkach. Włosy często zaczynają wypadać latem lub zimą, co wskazuje na niedobór składników odżywczych, ale też ze względu na przesuszenie promieniami słonecznymi (latem) oraz ogrzewaniem i czapkami (zimą). W aptece internetowej znajda Państwo szereg specjalistycznych preparatów wzmacniających skórę głowy, włosy i paznokcie.
Co paznokcie mówią o zdrowiu?
Wygląd paznokci może powiedzieć wiele o kondycji organizmu. Niedobory witamin oraz mikroelementów sprawiają, ze paznokcie są słabsze, łamliwe, rozdwajają się. Także przebarwienia płytki wskazywać mogą na liczne choroby, od anemii po zaburzenia pracy tarczycy, wątroby i trzustki. Charakterystyczne, żółte przebarwienia płytki wskazują na zmiany grzybiczne, osłabienie paznocki spowodowane między innymi paleniem papierosów lub stosowaniem hybrydy (także lampy UV utwardzające lakiery żelowe i hybrydowe przebarwiają płytkę). Sine paznokcie to objaw niedotlenienia organizmu, jakie występuje przy chorobach układu krążenia oraz płuc. Naturalne zasinienie paznokci powstaje przy wymrożeniu organizmu i mocnym spadku temperatury. Jeszcze inne znaki ostrzegawcze to białe plamki na paznockciach tzw. kwitnienie. Sygnalizują niedobory wapnia, cynku i białka, czyli podstawowych mikroelementów, bez których organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Poziome linie lub drobne wyżłobienia biegnące wzdłuż płytki to objaw niedożywienia, anemii ale też pojawiają się przy kuracjach wycieńczających organizm, np. podczas chemioterapii.
W jaki sposób można wzmocnić paznokcie?
Suplementacja i dostarczanie składników odżywczych ma duże znaczenie dla zdrowia. W zwykłej, codziennej diecie brakuje najczęściej ważnych mikroelementów, a to z kolei wpływa na osłabienie całego organizmu. Obok paznokci także włosy potrzebują odżywienia, a w tym celu dobrze jest połączyć lek na rzadkie włosy z preparatami na paznokcie i skórę. By wzmocnić paznokcie warto korzystać z szerokiej oferty leków oraz suplementów. Dobry lek na paznokcie to preparaty typu Belissa (np. Belissa, 60 tabletek) lub SOLGAR Formuła włosy, skóra, paznokcie, które w swoim składzie posiadają cynk, żelazo, witaminę B i kwas foliowy. Odpowiednia kompozycja witamin i minerałów dodaje energii i wzmacnia paznokcie. Najczęściej problemy z paznokciami pojawiają się obok słabszych włosów i wysuszonej skóry. Dlatego warto działać kompleksowo na cały organizm. W utrzymaniu równowagi wewnętrznej pomagają optymalne połączenia składników witaminowych. Sprawdzony lek na włosy, skórę i paznokcie zawiera także witaminę C, jak Amocon Forte C. Obok tabletek do połykania, popularność zyskują saszetki z rozpuszczalnym proszkiem. Taki napój z kolagenem pochodzenia rybnego jest świetny także na stawy. Po zabiegach kosmetycznych, np. przedłużaniu i żelowaniu paznokci pojawiają się kolejne problemy z ich wyglądem. Warto stosować lek na rozdwajające się paznokcie podczas tego typu zabiegów i gdy chcemy, żeby płytka wzmocniła się.
Najważniejsze substancje wspomagające włosy, skórę i paznokcie to:
- witaminy: biotyna (zwana witaminą H), witamina C, B12,
- kwas foliowy,
- żelazo, magnez, cynk, mangan,
- kolagen pochodzenia naturalnego
- wyciągi roślinne: ze skrzypu polnego, olej z wiesiołka.
Jak przestać obgryzać paznokcie?
Obgryzanie paznokci to odruch, który towarzyszy wielu osobom, zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Często nerwowa reakcja ma uwarunkowania w stylu życia, nieodpowiedniej diecie. Można temu w prosty sposób zaradzić stosując np. Gorzki Paluszek, który można stosować już od 1 roku życia. Dobry lek na zniszczone paznokcie nie tylko poprawi wygląd płytki, lecz dotrze do sedna problemu. Cynk, żelazo, kwas foliowy oraz witamina C pomagają wzmocnić organizm od środka i pozytywnie wpływają na kondycje paznokci. Niedobory tych mikroelementów przyczyniają się do nerwowości i odruchowego obgryzania paznokci i skórek. Jeśli zniszczone są także dłonie, warto sięgnąć po lek na pękającą skórę dłoni. Łagodna i naturalna formuła odżywi skórę, przyczyni się do lepszego nawodnienia i dostarczy niezbędnych substancji odżywczych. Również lek na suchą skórę złagodzi podrażnienia spowodowane obgryzaniem paznokci i skórek na opuszkach palców.
Dlaczego skóra po opalaniu swędzi?
Kolejnym istotnym problemem, gdzie przydatny jest lek na skórę to zbyt mocna opalenizna. Nawet kremy z wysokim filtrem nie dają 100% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dlatego dobrym rozwiązaniem na wakacje jest sięgniecie po lek na skórę twarzy. To właśnie czoło, policzki, nos i szyja oraz kark są najbardziej wyeksponowane i narażone na oparzenia słoneczne. Swędząca skóra po opalaniu to jeden z pierwszych objawów poparzenia promieniami słonecznymi. Swędzenie skóry jest wynikiem podrażnienia jej wierzchniej warstwy. Opalanie prowadzi do wysuszenia naskórka, a wysokie temperatury dodatkowo odwadniają organizm. Brak właściwego nawodnienia w połączeniu z intensywnym nasłonecznieniem skóry prowadzi do jej wysuszenia. Sucha skóra swędzi, drapie a nawet piecze i boli przy dotykaniu. Po opalaniu dochodzi do zaburzenia elektrolitów (np. Dicoflor Elektrolity), ciało się poci i traci ważne mikroelementy. Naturalna bariera ochronna skóry zostaje przerwana i osłabiona w czasie opalania i dlatego pojawia się nieprzyjemne swędzenie, drapanie oraz kujący ból przy mocniejszych poparzeniach promieniami słonecznymi.