Kosmetyki na cellulit
Problematyczna skórka pomarańczowa to charakterystyczne wgłębienia w skórze, które wynikają z nierównomiernie rozłożonej tkanki tłuszczowej. Chociaż cellulit w żaden sposób nie jest groźny dla zdrowia, wiele kobiet upatruje w nim problem natury estetycznej. Na cellulit pomagają masaże ujędrniające oraz pielęgnacja wzmacniająca skórę, na przykład balsamy do ciała. Poprzez nawilżoną i jędrną skórę trudniej dopatrzeć się cellulitu. Popularne kosmetyki na cellulit to:
· Oleje i oliwki do masażu – zapewniają komfortowe nawilżenie oraz poślizg w trakcie masowania skóry. Zmiękczają i wygładzają naskórek, zapobiegając jego podrażnieniom. Dostarczają skórze cennych składników odżywczych, takich jak kwasy: linolowy i oleinowy czy witamina E. Do antycellulitowego masażu możesz wykorzystać w 100% naturalny olej arganowy Etja.
· Kremy i balsamy i żele na cellulit – to produkty do codziennej pielęgnacji skóry, które mają właściwości nawilżające i stymulujące procesy regeneracyjne. W składzie antycellulitowych kremów i balsamów często znajdują się składniki pobudzające mikrokrążenie krwi. Dobry przykład stanowi Ziaja ananasowy lekki mus do ciała z kofeiną i ekstraktem z ananasa. Żele do ciała mają lżejszą konsystencję. Z kolei kremy na cellulit są lepsze dla skóry skłonnej do przesuszania.
· Peelingi mechaniczne do ciała – wzbogacają masaż skóry o działanie złuszczające martwy naskórek. Dzięki temu dodatkowo wygładzają i zmiękczają skórę, wspierając jej naturalne procesy odnowy. Do peelingowania możesz wykorzystać Ziaja GdanSkin olejowy peeling do ciała z kruszonymi muszlami.
Kosmetyki na rozstępy
W przypadku rozstępów znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Tendencje do powstawania rozstępów są po części uwarunkowane genetycznie, jednak podatność na nie wzrasta wraz z suchością i brakiem elastyczności skóry. Z tego powodu warto dbać o regularne nawilżanie ciała kremami, balsamami lub olejkami. Stosuj również odpowiednie kosmetyki do ciała myjące, które zapewniają łagodne oczyszczanie bez nadmiernego przesuszania. Nawilżona i odżywiona skóra staje się grubsza i bardziej elastyczna, co ogranicza ryzyko występowania rozstępów. Niekiedy jednak nie da się tego uniknąć. Wówczas najlepiej działać jak najszybciej, gdy blizny są jeszcze fioletowe. Świetnie sprawdzają się wówczas punktowe żele na rozstępy. Na tym etapie możesz najbardziej wpłynąć na widoczność rozstępów w przyszłości. Inne, warte uwagi kosmetyki na rozstępy:
- Olejek do pielęgnacji skóry Bio Oil – dzięki składnikowi PurCellin Oil, witaminie E, a także roślinnym olejkom z rumianku, lawendy, rozmarynu oraz nagietka intensywnie stymuluje skórę do odnowy. Działa nawilżająco, uelastyczniająco i regeneracyjnie. Ze względu na hipoalergiczną formułę odpowiada potrzebom skóry wrażliwej.
- Olejek na blizny i rozstępy Bioliq Cica Darmo – kompozycja olejków z awokado, róży rdzawej, słonecznika, tamanu i makadamia poprawia elastyczność i sprężystość skóry. Centella azjatycka wykazuje właściwości regeneracyjne i rozjaśniające, dzięki czemu spłyca blizny i zmniejsza ich widoczność. Olejek tworzy hydrofobowy, ochronny film na powierzchni skóry.
- Krem przeciw rozstępom Ziaja Mamma Mia – gęstsza formuła kosmetyku zawiera masło shea, glicerynę, ekstrakt z centelli azjatyckiej oraz panthenol. Wszystkie charakteryzują się pozytywnym wpływem na nawilżenie i regenerację skóry. Działają przeciwzapalnie i uelastyczniająco. Po tego rodzaju balsamy na rozstępy mogą sięgać osoby, którym zależy na lżejszych, szybko wchłaniających się formułach.
O czym warto pamiętać, stosując kosmetyki do ciała na cellulit lub rozstępy?
Aby kosmetyki na rozstępy i cellulit przynosiły pożądane rezultaty, konieczne jest ich regularne, długotrwałe stosowanie. Na ogół tego rodzaju produktów nie powinno się aplikować na uszkodzoną, podrażnioną skórę. Z tego powodu najpierw należy zadbać o kondycję skóry na podstawowym poziomie, stosując kremy do ciała o działaniu nawilżającym oraz ochronnym.