Jak sprawdzić, czy mam pasożyty?
Wiele osób nie dopuszcza do siebie myśli, że zarówno my, jak i nasze dzieci możemy mieć pasożyty. Zadajemy sobie więc pytanie, skąd mamy wiedzieć, że mamy pasożyty? Objawów może być mnóstwo, bo mnóstwo istnieje pasożytów. Najczęstszą przyczyną zakażenia i infekcji układu pokarmowego jest glista ludzka, glista psia (tak zwany pasożyt z piaskownicy) włosień kręty i owsiki. Pasożyty wydzielają różne toksyny, które na różne sposoby mogą dawać objawy choroby w naszym organizmie. Pasożyty układu pokarmowego wszczepiają się do ściany jelit, co może powodować stany zapalne jelit i anemię. Co powinno nas zaniepokoić? Jednym z najczęstszych objawów są problemy skórne, takie jak trądzik i atopowe zapalenie skóry, bóle brzucha oraz nasilenie reakcji alergicznych. U dzieci niepokojącymi objawami jest drapanie w okolicach odbytu, częste wybudzenia nocne oraz niespokojny sen. Wśród dzieci najczęstszym zakażeniem pasożytniczym jest owsica. O zarażenie się pasożytami nie jest trudno.
Najczęściej zarażamy się przez:
- kontakt ze zwierzętami domowymi, zarówno my możemy zarażać się pasożytami od zwierząt tak i zwierzęta mogą zarazić się od nas,
- jedzenie warzyw i owoców zerwanych prosto z krzaczka,
- jedzenie surowego mięsa,
- nieodpowiednia higiena.
Jak usunąć pasożyty z organizmu?
Jeżeli u któregoś z domowników stwierdzono chorobę pasożytniczą, należy pamiętać, aby zastosować leczenie u wszystkich członków rodziny. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo zarażenia się innych osób. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nie ma takiego leku, który zwalczy wszystkie rodzaje pasożytów w jeden dzień. Każdy preparat działa na dane spektrum pasożytów, dlatego bardzo ważne jest wnikliwe badanie pod kątem rodzaju pasożytów i dobranie odpowiedniego leczenia.
Leki bez recepty i zioła na pasożyty