Wskazania
Leczenie objawów przeziębienia, zapalenia błony śluzowej nosa i gardła oraz stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, wodnista wydzielina z nosa i łzawienie oczu, kichanie, bóle głowy u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 15 lat.
Działanie
- Paracetamol łagodzi ból i zmniejsza gorączkę,
- Chlorofenaminy maleinian zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, łzawienie oczu i kichanie.
Dawkowanie
- Dorośli i dzieci o masie ciała do 50kg (w wieku 15 lat): 1 tabletka tj. 500 mg paracetamolu 4 mg chlorofenaminy co 4 godziny.
- Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej, tj. 4 tabletek.
Skład
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i chlorofenaminy maleinian.
Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 4 mg chlorofenaminy maleinianu.
Pozostałe składniki to: kroskarmeloza sodowa, hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 90, glicerolu dibehenian, magnezu stearynian, substancja powlekająca ( hypromeloza (E 464), glikol propylenowy (E 1520), tytanu dwutlenek (E 171), azorubina, lak glinowy (E 122), indygotyna, lak glinowy (E 132)), substancja polerująca (woda oczyszczona, wosk pszczeli (E 901), wosk carnauba (E 903), polisorbat 20 (E 432), kwas sorbinowy (E 200)).
Przeciwwskazania
- Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
- Dzieci poniżej 15 lat.
- Związane z paracetamolem: ciężka niewydolność wątroby lub czynna niewyrównana choroba wątroby.
- Związane z chlorofenaminy maleinianem: ryzyko wystąpienia jaskry z zamkniętym kątem przesączania, ryzyko zatrzymania moczu związane z zaburzeniami układu moczowego i gruczołu krokowego.
Przechowywanie
W miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Dodatkowe informacje
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.