Bogata oferta leków
i suplementów
Szybka realizacja
zamówienia
Bezpieczne zakupy
porady Zaloguj się Nowe konto
Apteka Namex
Ulubione
Brak ulubionych
0
0,00 zł
+ koszty dostawy
szukaj
  • Kategorie
    • Zdrowie
    • Dziecko
    • Ciąża i macierzyństwo
    • Higiena i dezynfekcja
    • Kosmetyki
    • Sprzęt medyczny
    • Seks i antykoncepcja
    • Zdrowy styl życia
    • Dla niego
    • Senior
  • Pomysł na prezent
  • Zdrowie
  • Dziecko
  • Ciąża i macierzyństwo
  • Kosmetyki
  • Seks i antykoncepcja
  • Senior
  • Główna Główna
  • Koszyk Koszyk 0
  • Zaloguj Zaloguj
  • Szukaj Szukaj
  • Strona główna
  • Zdrowie
  • Ból
  • Ból głowy i migrena
  • Cefalgin Migraplus, 10 tabletek

Menu

  • Pomysł na prezent

Kategorie

  • Zdrowie
    • Alergia
    • Ból
      • Ból brzucha
      • Ból gardła
      • Ból głowy i migrena
      • Ból menstruacyjny
      • Ból mięśni i stawów
      • Ból ucha
      • Ból zęba
      • Maści, żele i plastry przeciwbólowe
    • Dermatologia
    • Dla Diabetyka
    • Grypa i Przeziębienie
    • Homeopatia
    • Krążenie
    • Menopauza
    • Ochrona Kości i Stawów
    • Odporność
    • Układ Moczowo- Płciowy
    • Układ Nerwowy
    • Układ Pokarmowy
    • Witaminy i minerały
    • Włosy, skóra, paznokcie
    • Wzrok i słuch
    • Żywienie w chorobie
  • Dziecko
  • Ciąża i macierzyństwo
  • Higiena i dezynfekcja
  • Kosmetyki
  • Sprzęt medyczny
  • Seks i antykoncepcja
  • Zdrowy styl życia
  • Dla niego
  • Senior

Ostatnio oglądane

  • Cefalgin Migraplus, 10 tabletek
    Cefalgin Migraplus, 10 tabletek
Kategorie

Cefalgin Migraplus, 10 tabletek

Powiadom znajomego Zapytaj o produkt Powiadom o zmianie ceny

Cena: 10,99 zł

Do koszyka
Zablokowane przesyłki do Paczkomatów i punktów Orlen Paczka
Dawka: 250 mg + 150 mg + 50 mg
Opakowanie: 10 tabletek
Postać: tabletki
Substancja czynna: Paracetamolum, Propyphenazonum, Coffeinum
Rejestracja: Lek
Wiek: od 18 roku życia
Producent: ADAMED PHARMA S.A.
Cefalgin Migraplus, 10 tabletek

Opis


Cefalgin Migraplus, to lek w postaci tabletek. Jest lekiem złożonym zawierającym paracetamol i propyfenazon oraz niewielką ilość kofeiny. Substancje czynne
wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie.


Wskazania


- Bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle;
- Gorączka.



Działanie


  • Przeciwbólowe.
  • Przeciwgorączkowe.


Dawkowanie


  • Doustnie, popijając tabletkę dużą ilością wody.
  • Dorośli: jednorazowo 1 do 2 tabletek.
  • W razie potrzeby dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę.
  • Leku nie należy przyjmować dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem.


Skład


Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, propyfenazon, kofeina.
1 tabletka zawiera: paracetamol 250 mg; propyfenazon 150 mg; kofeinę 50 mg.
Pozostałe substancje pomocnicze to: skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.


Przeciwwskazania


  • Uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, kofeinę lub kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Uczulenie na leki z grupy pirazolonów lub ich pochodne, zawarte w innych lekach (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon lub metamizol);
  • Ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek.
  • Ostra porfiria wątrobową (choroba, w której dochodzi do nadmiernego wytwarzania barwników porfirynowych w wątrobie).
  • Choroba alkoholowa.
  • Jeśli u pacjenta występują zmiany w obrazie krwi obwodowej, takie jak niedokrwistość, leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi).
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy 6-fosforanowej.
  • Nadciśnienie tętnicze.
  • Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy.
  • Nie należy stosować u dzieci.


Działania niepożądane


  • Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: stosowanie przez dłuższy czas może wywołać uszkodzenie wątroby.
  • Zaburzenia nerek i dróg moczowych: długotrwałe stosowanie może wywołać zaburzenia czynności nerek.
  • Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: zmiany skórne w postaci rumienia, wysypki, świądu lub pokrzywki będące objawami reakcji nadwrażliwości.
  • W rzadkich przypadkach odnotowywano ciężkie reakcje skórne.
  • Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, bóle brzucha, wymioty, pieczenie.
  • Zaburzenia krwi i układu chłonnego: rzadko występują zmiany w obrazie krwi obwodowej, takie jak małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), agranulocytoza (brak granulocytów), pancytopenia (niedobór wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi tj. krwinek czerwonych, białych i płytek krwi), methemoglobinemia (zwiększona ilość methemoglobiny powstającej w wyniku utlenienia hemoglobiny).
  • Zaburzenia układu immunologicznego: obrzęk naczynioruchowy, duszność, napady astmy będące objawami reakcji uczulenia (nadwrażliwości), wstrząs anafilaktyczny.
  • Zaburzenia układu nerwowego: bóle głowy, zaburzenia snu, drżenie mięśniowe.


Przechowywanie


  • W miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • W temperaturze poniżej 25oC.


Ostrzeżenia i środki ostrożności


  • Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Cefalgin Migraplus należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Podczas stosowania produktu Cefalgin Migraplus nie należy pić alkoholu.
Lek ten zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania nie należy stosować tego leku jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
Leku nie należy stosować przez dłuższy czas oraz w dawkach większych niż zalecane, ponieważ może wywołać zaburzenia czynności wątroby i nerek. Należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia objawów niewydolności tych narządów.
Lek ten należy stosować ostrożnie (zmniejszyć dawkę lub częstość przyjmowania) u osób z niewydolnością wątroby lub nerek, zespołem Gilberta (łagodna żółtaczka spowodowana niedoborem glukuronylotransferazy) i zaburzeniami hemopoezy (procesu tworzenia krwinek).
Szczególne ryzyko wystąpienia uszkodzenia wątroby istnieje u osób z chorobą alkoholową i z niedożywieniem.
Lek ten należy stosować ostrożnie u pacjentów z astmą, przewlekłym nieżytem nosa lub przewlekłą pokrzywką, zwłaszcza w przypadku uczulenia na inne leki przeciwzapalne, np. kwas acetylosalicylowy.
Należy zachować szczególną ostrożność stosując jednocześnie leki zawierające paracetamol (np. Cefalgin Migraplus) i zydowudynę.
Nie należy stosować tego leku u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek.
U pacjentów w podeszłym wieku lek należy stosować ostrożnie ze względu na obecność kofeiny.
  • Dzieci i młodzież: leku tego nie należy stosować u dzieci.
  • Cefalgin Migraplus a inne leki: należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Niektóre leki przyjmowane jednocześnie z tym lekiem mogą zwiększać ryzyko uszkodzenia wątroby (ryfampicyna, chloramfenikol, niektóre leki nasenne, przeciwpadaczkowe - barbiturany, fenytoina, karbamazepina) i nerek (kwas acetylosalicylowy, salicylany i niesteroidowe leki przeciwzapalne).
Paracetamol nasila działanie leków przeciwzakrzepowych z grupy pochodnych kumaryny (np. warfaryna).
Metabolizm kofeiny przyspiesza palenie papierosów i barbiturany, zaś doustne środki antykoncepcyjne, cymetydyna i disulfiram zmniejszają metabolizm kofeiny.
Z lekiem tym należy stosować ostrożnie zydowudynę, leki sympatykomimetyczne (np. efedryna), tyroksynę, teofilinę, środki działające uspokajająco (barbiturany i leki
przeciwhistaminowe).
  • Cefalgin Migraplus z jedzeniem, piciem i alkoholem: lek ten należy przyjmować po jedzeniu, obficie popijając wodą.
Alkohol zwiększa toksyczny wpływ paracetamolu na wątrobę.
  • Ciąża i karmienie piersią: leku tego nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
  • Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek ten stosowany w zalecanej dawce nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami i obsługiwanie maszyn.


Dodatkowe informacje


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Nie dodano jeszcze żadnej opini.
Dodaj swoją opinię

Dawka

250 mg + 150 mg + 50 mg

Opakowanie

10 tabletek

Postać

tabletki

Substancja czynna

Paracetamolum, Propyphenazonum, Coffeinum

Rejestracja

Lek

Wiek

od 18 roku życia

Producent

ADAMED PHARMA S.A.
Saridon 250 mg + 150 mg + 50 mg, 10 tabletek

Saridon 250 mg + 150 mg + 50 mg, 10 tabletek

13,49 zł
Hevipoint 200 mg, 30 tabletek

Hevipoint 200 mg, 30 tabletek

21,51 zł
Hitaxa Bilastyna 20 mg, 10 tabletek

Hitaxa Bilastyna 20 mg, 10 tabletek

13,99 zł
OeparolMed Biotyna 10 mg, 90 tabletek

OeparolMed Biotyna 10 mg, 90 tabletek

49,41 zł
Saridon 250 mg + 150 mg + 50 mg, 20 tabletek

Saridon 250 mg + 150 mg + 50 mg, 20 tabletek

22,90 zł
zobacz więcej »

Cefalgin Migraplus, 10 tabletek
X
logo
Dane kontaktowe
+48 530 318 828
zamowienia@aptekanamex.pl
Warszawa 04-333
ul. Serocka 3

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach wpisz swój adres e-mail i kliknij "Zapisz". Jeżeli chcesz się wypisać z newslettera lub zarządzać swoją subskrypcją kliknij tutaj.
Jeżeli chcesz się wypisać z newslettera wpisz swój adres e-mail i kliknij "Wypisz". Jeżeli chcesz się zapisać kliknij tutaj.

Podając adres email wyrażam zgodę na przesyłanie drogą mailową przez Administratora danych osobowych, którym jest "Namex A. Namiotko Spółka Jawna" informacji handlowych, marketingowych, reklamowych (newsletter). Więcej informacji nt. ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

 

 

Bezpieczeństwo

  • Regulamin
  • Polityka Prywatności i Pilków Cookies
  • Zezwolenie
  • WIF
  • GIF

Informacje

  • Odbiór osobisty
  • Nasze apteki
  • Dostawa

Kontakt

  • Kontakt

Znajdziesz nas też tu:

legalna apteka Solgar
Orły Farmacji
Copyright © 2023
Oprogramowanie sklepu: AptusShop Projekt i strony: Aptus.pl
Powiadomienia są wyłączone
Powiadomienia są włączone
Wyłącz
Włącz
Dziękujemy za włączenie powiadomień.
Powiadomienia zostały wyłączone.
Powiadomienia zostały wyłączone w ustawieniach Twojej przeglądarki. Zmień konfigurację przeglądarki i ponownie odwiedź naszą witrynę w celu włączenia powiadomień.
Apteka Namex
szukaj
0
0,00 zł
+ koszty dostawy